ارورهای یخچال فریزر بوش

ارورهای یخچال فریزر بوش – تعمیر یخچال فریزر بوش

ارورهای یخچال فریزر بوش زمانی نشان داده می شود که یکی از قطعات دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد. در صورت اطلاع از معنای هر ارور می‌توانید در زمان بروز مشکل بهترین اقدام را انجام دهید. عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر بوش به دلیل پیچیدگی ساخت دستگاه، کار آسانی نیست. بنابراین توصیه می‌شود اگر دانش و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارورهای یخچال فریزر بوش:

در زیر به صورت خلاصه به تمامی کدهای خطا(ارورهای) یخچال فریزر بوش می پردازیم:

ارور E01:

درون کابین یخچال سنسور دما وجود دارد که به دلایل مختلف ممکن است اتصال آن قطع شده یا قطعه به طور کامل خراب شود. ارور E01 یخچال بوش نشان دهنده اختلال در سنسور دمای کابین یخچال است. ابتدا بررسی کنید که آیا اتصال و سیم سنسور سالم است یا خیر؟ علاوه براین، سنسور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید تا ارور برطرف شود.

ارورهای یخچال فریزر بوش

ارور E02:

درون کابین فریزر نیز سنسور دما قرار گرفته و اختلال در آن با ارور E02 نمایش داده میشود. مانند ارور قبل ابتدا باید اتصالات سنسور و سپس خود قطعه بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. در اغلب مواقع سیم اتصال سنسور دچار اشکال شده و بدون نیاز به تعمیر تخصصی مشکل برطرف میشود.

ارور E03:

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید بوش می توان به ارور E03 اشاره کرد که نشان دهنده خرابی سنسور دمای کشو است. برای کشوی یخچال و فریزر سنسور دما در نظر گرفته شده و اگر اتصالات آن قطع شود، عملکرد این قطعه با اختلال مواجه خواهد شد. ابتدا یخچال فریزر را از برق بکشید و سپس سیم های متصل به سنسور دمای کشو که در گوشه سمت راست بالا دستگاه قرار دارد را بررسی نمایید. اگر سیم ها سالم هستند، سنسور را بررسی و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید.

ارور E05:

ارور E05 یخچال بوش را اگر جدی نگیرید به مرور ممکن است دستگاه برفک بزند. چون این ارور نشان دهنده خراب شدن سنسور دمای سیستم دیفراست است. سنسور را بررسی و در صورت خراب بودن آن را با قطعه سالم تعویض کنید. توجه داشته باشید که سنسورهای باکیفیت را استفاده کنید و در صورت نداشتن تخصص می توانید با ما در نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بوش روشاید سرویس تماس بگیرید.

ارور E10:

در برخی از مواقع ممکن است با ارور E10 یخچال بوش مواجه شوید که می توان با یک مرتبه خاموش و روشن کردن دستگاه آن را برطرف کرد. اگر مشکل و ارور برطرف نشد، تنها راه حل تعویض ماژول کنترل اصلی می باشد که توسط تعمیرکار باید انجام شود.

ارور E11:

ارور E11 در یخچال بوش نشان دهنده این است که ماژول کنترل صفحه نمایش دچار اشکال شده است. برای رفع این ارور کافیست ابتدا یک مرتبه صفحه نمایش دستگاه را به مدت 5 دقیقه خاموش و مجدد روشن کنید. اگر ارور با این اقدام برطرف نشد، تعمیرکار باید ماژول صفحه نمایش را تعویض کند.

ارورهای یخچال فریزر بوش

ارور E15:

در تمام یخچال فریزرها قطعه ای به نام سنسور دمای محیط وجود دارد که دمای بیرون از دستگاه را بررسی و اندازه گیری می کند. اگر این قطعه خراب شود عملکرد موتور نیز با اختلال مواجه خواهد شد. به همین دلیل ارور E15 به محض وجود اشکال در این سنسور روی صفحه نمایش داده خواهد شد و با تعویض سنسور برطرف میشود.

ارور F1:

ارور f1 یخچال ساید بوش به دو دلیل عمده رخ می دهد که مهم ترین آنها، خرابی سنسور دیفراست است. اگر این قطعه دارای اشکال است باید تعویض شود. در صورت سالم بودن سنسور دیفراست، لازم است سنسور دمای محیطی نیز بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

ارور RT:

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید بوش می توان به rt اشاره کرد که به دلیل خرابی سنسور محیطی رخ می دهد. این سنسور و اتصالات آن را بررسی و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید.

کلام آخر

ارور یخچال فریزر بوش در واقع نوعی اخطار است و به شما اطلاع می دهد دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات دارد. برخی از مشکلات یخچال فریزر جزئی بوده و در صورت آشنایی با معنای هر کدخطا شاید بتوانید خودتان مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

اما توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات و تعمیر اصولی آن حتما از یک تکنسین متخصص برای رفع ارور یخچال فریزر بوش کمک بگیرید.

راهکارهایی برای جلوگیری از خرابی و کاهش نیاز به تعمیرات یخچال فریزر و افزایش عمر مفید آن:

  • از یک ترانس استاندارد جهت کنترل نوسانات برق استفاده کنید.
  • درب یخچال فریزر را بیشتر از حد ظرفیت پر نکنید.
  • از تراز بودن یخچال فریزر اطمینان حاصل کنید.
  • از گذاردن مواد گرم در یخچال فریزر خودداری نمایید.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *