ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول – تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول زمانی نشان داده می شود که یکی از قطعات دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد. در صورت اطلاع از معنای هر ارور می‌توانید در زمان بروز مشکل بهترین اقدام را انجام دهید. عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول به دلیل پیچیدگی ساخت دستگاه، کار آسانی نیست. بنابراین توصیه می‌شود اگر دانش و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول:

در زیر به صورت خلاصه به تمامی کدهای خطا(ارورهای) ماشین ظرفشویی ویرپول می پردازیم:

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F1:

کد خطا F1: سنسور دما

اگر این کد خطا را مشاهده کردید، به احتمال زیاد مشکل از سنسور دما است. در برخی موارد، دمای آب ممکن است خیلی پایین باشد و به زیر منفی سه درجه سانتیگراد برسد. در موارد دیگر، می تواند بیش از 85 درجه سانتیگراد باشد. به طور کلی، ماشین ظرفشویی متوجه می شود که دمای آب مناسب نیست و با نمایش کد خطا به شما اطلاع می دهد. بیشترین مشکلی که در اینجا با آن مواجه می‌شوید این است که سنسور دمای NTC شما معیوب است و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

ارور F2:

کد خطا F2: نشت آب

اگر تعجب می کنید که کد خطا F2/E2 در ماشین ظرفشویی ویرپول به چه معناست، به جای درستی آمده اید. در بیشتر موارد، این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی شما نشتی را تشخیص داده است. در اینجا، شما باید پایه را تخلیه کنید، نشت را پیدا کنید و به تعمیرات لازم بپردازید. با این حال، ممکن است مشکل دیگری در اینجا وجود داشته باشد و آن این است که برد کنترل اصلی سیگنال صحیح را از رابط کاربر دریافت نمی کند. اگر این ایراد دارد، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید.

ارور F3:

کد خطا F3: سیستم گرمایشی

در صورت نمایش چنین خطایی در ماشین ظرفشویی ویرپول شما با مشکلی در ارتباط با سیستم گرمایشی روبرو هستید. ممکن است ماشین ظرفشویی شما یا اصلا گرم نمی شود یا خیلی کند گرم می شود. دلایل بالقوه این امر ممکن است یک عنصر گرمایش معیوب، یک سنسور دما معیوب یا اتصال معیوب بین برد کنترل دستگاه و بخاری باشد.

ارور F3 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F4:

کد خطا F4: سیستم زهکشی

سیستم زهکشی اطمینان می دهد که آبی که وارد دستگاه شما می شود نیز در زمان مناسب خارج می شود. با این حال، با انسداد یا پیچ خوردگی در شیلنگ ها یا لوله های خود، مشکلات زهکشی خواهید داشت. برای رفع این عیب، ممکن است لازم باشد پمپ یا فیلتر خود را تمیز یا تعویض کنید. علاوه بر این، اگر شلنگ شما خیلی پایین است، ممکن است به مشکلی در سنسور نوری یا برد کنترل نیز مربوط باشد.

ارور F5:

کد خطا F5: روتور مسدود شده است

این کد خطا ممکن است به این معنی باشد که موتور ماشین ظرفشویی شما ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد زیرا روتور یا قسمت متحرک آن معیوب است.

شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

ارور F6:

کد خطا F6: ماشین ظرفشویی پر نمی شود

آیا می خواهید بدانید کد خطای F6/E6 در ماشین ظرفشویی ویرپول به چه معناست؟ اساساً به این معنی است که آب ورودی شناسایی شده در دمای اشتباه است یا اصلاً آب ورودی تشخیص داده نمی شود حتی اگر دریچه ورودی آب باز باشد. به این ترتیب، ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. از طرف دیگر، ممکن است شیلنگ ورودی آب شما مسدود شده باشد. از طرف دیگر، فلومتر ممکن است با خرابی مواجه شده باشد.

ارور F7:

کد خطا F7: فلومتر

کد خطا F7 و F6 ارتباط نزدیکی با هم دارند زیرا هر دو با فلومتر سروکار دارند. این عیب می تواند ناشی از انسداد/چرخش در شیلنگ ورودی آب، معیوب بودن دریچه ورودی آب یا به همان سادگی که به نظر می رسد – یک شیر آب بسته باشد.

ارور F8:

کد خطا  F8: سطح آب

اگر ماشین ظرفشویی آب زیادی را در آن تشخیص دهد، این خطا ظاهر می شود. چنین مشکلاتی می تواند ناشی از مسدود شدن فیلتری باشد که از تخلیه مناسب ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند. علاوه بر این، ممکن است ناشی از سیستمی باشد که آب را وارد دستگاه می کند. چالش های بیشتر می تواند شامل کف کردن بیش از حد باشد. از طرف دیگر، ممکن است با مشکل پیچیده تری روبرو باشید که یک خطای پمپ اسپری است که به دلیل مشکل در روتور اصلی شستشو ایجاد می شود.

ارور F9:

کد خطا F9:  ورودی آب مداوم

اگر کد خطای F9 را در ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید، با یکی از دو مشکل روبرو هستید. اولین مورد این است که شما یک شیر ورودی آب معیوب دارید. در ضمن، دومی مربوط به برد کنترل معیوب است که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

ارور F10/F0:

کد خطا F0/F10: خرابی سنسور

این خطا مربوط به سنسورهای معیوب است که با برد کنترل اصلی “صحبت نمی کنند”. به شدت توصیه می شود که از یک مهندس حرفه ای کمک بگیرید تا به شما در حل این مشکل کمک کند.

ارور FA:

کد خطا FA: نشانگر نوری آب (کدورت)

 

این کد خطا زمانی ظاهر می شود که حسگر داخلی اطلاعات نادرست را تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر آب کثیف تشخیص داده شود، یک چرخه شستشو ممکن است تکرار شود. اگر سنسور توسط کثیفی مسدود شده باشد، این کد خطا ظاهر می شود. همچنین، ممکن است سنسور کف بیش از حد را از مواد شوینده شما تشخیص داده باشد و این نیز می تواند مقصر احتمالی مشکل مورد نظر باشد.

ارور FA ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور FB:

کد خطا FB: شیر دیورتر موتوریزه

 

شیر انحراف، که جریان آب را در بازوی اسپری بالایی کنترل می کند، ممکن است معیوب باشد. به این ترتیب، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

ارور FC:

کد خطا FC: سنسور سختی آب

 

این کد خطا بر سختی آب نظارت می کند و نشان می دهد که آیا برای رفع مشکل نیاز به اضافه کردن نمک ماشین ظرفشویی دارید یا خیر. با این حال، اگر قبلاً چنین نمکی را به ماشین ظرفشویی خود اضافه کرده اید و همچنان این خطا را نشان می دهد، ممکن است سنسور شما معیوب باشد و ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید.

کلام آخر

نمایش ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول در واقع نوعی اخطار است و به شما اطلاع می دهد دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات دارد. برخی از مشکلات ظرفشویی جزئی بوده و در صورت آشنایی با معنای هر کدخطا می‌توانید خودتان مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

اما توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات و تعمیر اصولی آن حتما از یک تکنسین متخصص برای رفع ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول کمک بگیرید.

راهکارهایی برای جلوگیری از خراب شدن و کاهش نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی و افزایش عمر مفید آن :

  • از مواد شوینده به میزان زیاد استفاده نکنید.
  • ماشین ظرفشویی را بیشتر از حد ظرفیت پر نکنید.
  • از تراز بودن پایه‌های ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.
  • از گذاردن ظروف با ارتفاع و عمق زیاد همانند قابلمه و … خودداری نمایید.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *