ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس

ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس – تعمیر ماشین ظرفشویی هایسنس

ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس زمانی نشان داده می شود که یکی از قطعات دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد. در صورت اطلاع از معنای هر ارور می‌توانید در زمان بروز مشکل بهترین اقدام را انجام دهید. عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی هایسنس  و خدمات هایسنس به دلیل پیچیدگی ساخت دستگاه، کار آسانی نیست. بنابراین توصیه می‌شود اگر دانش و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس:

در زیر به صورت خلاصه به تمامی کدهای خطا(ارورهای) ماشین ظرفشویی هایسنس می پردازیم:

ارور FA:

علت: دلیلی که باعث نمایش کد خطای FA ماشین ظرفشویی Hisense می‌شود، خرابی شیر برقی یا همان آکوا استاپ دستگاه است. اگر پوشش آکوا استاپ در سینی پایینی دستگاه به مدت بیش از 30 ثانیه بسته باشد، خرابی این بخش تشخیص داده خواهد شد. در این شرایط درب، قفل باقی می‌ماند و پمپ تخلیه دائماً کار می‌کند.

راه حل: برای رفع کد خطای FA ماشین ظرفشویی هایسنس، شیر برقی دستگاه را باز کنید، گرفتگی های درون آن را تخلیه کنید، اتصالات آن را چک کنید و اگر از کار افتاده آن را جایگزین کنید. در زمان نصب شیر برقی مراقب باشید اتصالات این بخش درست وصل شود.

ارور FA ماشین ظرفشویی هایسنس

ارور F04:

علت: علتی که منجر به نمایش کد خطای F04 ماشین ظرفشویی هایسنس می شود، طولانی شدن مدت زمان گرمادهی دستگاه است. اگر دمای آب در طول 40 دقیقه بعد از اولین مرحله گرمادهی چرخه، بیش از 35 درجه سانتیگراد افزایش نیابد، CCU کد خطای F04 را نمایش می دهد.

راه حل: برای آنکه بتوانید کد خطای F04 ماشین ظرفشویی Hisense را برطرف کنید، به سراغ المنت حرارتی دستگاه بروید و بررسی کنید خرابی هیتر یا اشکالی در اتصالات آن باعث عدم گرمادهی نشده باشد. در صورت نیاز سیم های معیوب را جایگزین کنید

ارور F05:

علت: مهم ترین دلیل برخورد با ارور F05 ماشین ظرفشویی هایسنس، خرابی سنسور دمای آب دستگاه است. اگر در طول گرمایش آب در چرخه شستشو، اعداد سنسور دمای آب (NTC) خارج از محدوده باشد، کد خطای F05 نمایش داده می شود.

راه حل: به منظور رفع کد خطای F05 ماشین ظرفشویی هایسنس در خانه، ابتدا دستگاه را باز کنید و مقاومت سنسور دمای آب را اندازه بگیرید. اگر عدد مقاومت در محدوده مجاز است، یعنی سنسور مشکلی ندارد و احتمالاً خرابی مربوط به اتصالات بین NTC و CCU است. سیم کشی های بین هیتر و برد کنترلی اصلی دستگاه را چک کنید و سیم های معیوب را بلافاصله جایگزین کنید.

ارور F05 ماشین ظرفشویی هایسنس

ارور F06:

علت: نمایش ارور F06 ماشین ظرفشویی هایسنس، به معنی خطای تاکومتر موتور درایو دستگاه است. در این شرایط واحد کنترل قادر به تشخیص صحیح سرعت موتور (برای چند بار) نیست و دستگاه خاموش می شود.

راه حل: اگر می خواهید ارور F06 ماشین ظرفشویی هایسنس را رفع کنید، باید بدانید اگر این خرابی حین چرخش با سرعت بالا (high-speed spin) رخ دهد، پس از توقف چرخش محفظه، قفل درب باز می شود.

ارور F07:

علت: دلیل آنکه با کد خطای F07 ماشین ظرفشویی هایسنس مواجه می شویم، تشخیص خطای ترایاک کنترلر موتور دستگاه است. ارور F07 ماشین ظرفشویی هایسنس، به معنی یک اتصال کوتاه در محل تریاک کنترلر موتور است.

راه حل: به منظور رفع ارور F07 ماشین ظرفشویی هایسنس، باید بدانید اگر این کد خطا حین چرخش با سرعت بالا رخ دهد، قفل درب پس از توقف چرخش محفظه باز می شود. برای رفع کد خطای F07 برنامه تست را راه اندازی کنید و عملکرد CCU را مورد بررسی قرار دهید.

ارور F07 ماشین ظرفشویی هایسنس

ارور F08:

علت: زمانی با کد خطای F12 یا F08 ماشین ظرفشویی Hisense برخورد می کنیم که خطای مدار هیتر رخ داده باشد. در این شرایط کنترل اصلی؛ خرابی مدار هیتر را تشخیص داده است.

راه حل: یکی از روش های برطرف کردن ارور F12 یا F08 ماشین ظرفشویی هایسنس، بررسی مدار هیتر دستگاه است. این خرابی قبل از شروع چرخه و بعد از تکمیل آن چک می شود. در صورتی که دانش کافی در این زمینه دارید، دستگاه را باز کنید و مدار هیتر را مورد بررسی قرار دهید. اگر موفق نشدید کد خطای F12 یا F08 را برطرف کنید، هر چه سریع تر با واحد خدمات و تعمیرات لوازم خانگی داره چاره تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

ارور F13:

علت: دلیل آنکه با ارور F13 ماشین ظرفشویی هایسنس مواجه می شویم، این است که چراغ LED باز شدن درب (Door Open)، پس از شروع چرخه چشمک می زند. اگر CCU نتواند درب ماشین را طی 10 ثانیه بعد از شروع برنامه قفل کند، چراغ LED باز بودن درب به مدت 10 ثانیه چشمک می زند.

راه حل: برای رفع کد خطای F13 ماشین ظرفشویی Hisense ابتدا دستگاه را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و برای عیب یابی تخصصی برد الکترونیکی از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

ارور F14:

علت: علت نمایش ارور F14 ماشین ظرفشویی هایسنس، خطای EEPROM دستگاه است. زمانی که واحد کنترل مرکزی در خواندن داده های دریافتی از EEPROM دچار خطا شود، کد خطای F14 به ما نمایش داده می شود.

راه حل: اگر می خواهید کد خطای F14 ماشین ظرفشویی هایسنس را رفع کنید، توصیه می کنیم برای عیب یابی تخصصی از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بخواهید.

شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

ارور F15:

علت: دلیلی که باعث نمایش ارور F15 ماشین ظرفشویی هایسنس می‌شود، عدم شناسایی مدار DRUM UP (در ظرفشویی های درب از بالا) است. اگر واحد کنترل مرکزی CCU بسته شدن سوئیچ Drum Up را حین چرخش موتور تشخیص ندهد، کد خطای F15 (فقط در طول برنامه سرویس دستگاه) نمایش داده می شود.

راه حل: برای رفع کد خطای F15 ماشین ظرفشویی هایسنس، توصیه می کنیم با مشاهده این کد خطا با مراکز مجاز خدمات و تعمیرات ماشین ظرفشویی هایسنس مثل واحد خدمات و تعمیرات داره چاره تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

ارورهای ماشین ظرفشویی

کلام آخر

نمایش ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس در واقع نوعی اخطار است و به شما اطلاع می دهد دستگاه شما دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیرات دارد. برخی از مشکلات لباسشویی جزئی بوده و در صورت آشنایی با معنای هر کدخطا می‌توانید خودتان مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

اما توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات و تعمیر اصولی آن حتما از یک تکنسین متخصص برای رفع ارورهای ماشین ظرفشویی هایسنس کمک بگیرید.

راهکارهایی برای جلوگیری از خراب شدن و کاهش نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی و افزایش عمر مفید آن :

  • از مواد شوینده به میزان زیاد استفاده نکنید.
  • ماشین ظرفشویی را بیشتر از حد ظرفیت پر نکنید.
  • از تراز بودن پایه‌های ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.
  • از گذاردن ظروف با ارتفاع و عمق زیاد همانند قابلمه و … خودداری نمایید.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *